Vyberte, koho Scoby podpoří

SDÍLET

Nový projekt „Pomáhej“ – sami vyberete, koho prodejem podpoříme!

Všechno to začalo kombuchou, ale jako firma jsme chtěli jít o krok dále. Pomoc potřebným vnímáme jako naši zodpovědnost a rozhodli jsme se s tím něco udělat – a tak vznikl náš nový projekt s názvem „Pomáhej“.

V čem to spočívá? Ve výrobě limitovaných edicí Scoby ze sezonního ovoce a zeleniny. Zisky z jejich prodeje pak chodí na dobročinné projekty, a to v takovém poměru, který zákazníci sami určují.

Anketa pro dobrou věc

Složení limitovaných edicí Scobíků se obměňuje každé tři měsíce, stejně tak jako projekty, které jsme schopni pomocí vydělaných peněz podporovat – z každé lahvičky prodané prostřednictvím e-shopu putuje 10 Kč na vybraný projekt.

Oba projekty jsou transparetně zveřejněné přímo na webu a jako náš zákazník můžeš prostřednictvím ankety rozhodovat o tom, v jakém poměru mezi dobročinné projekty vybrané peníze rozdělíme.

Suroviny od lokálních pěstitelů

Pro výrobu limitovaných příchutí využíváme lokální sezónní produkty, takže jejich zakoupením nepodpoříš jenom dobročinné projekty, ale i poctivé české producenty.

Ve znamení podzimu budeme prodávat kombuchu s příchutí švestky a hřebíčku. Švestky odebíráme od plzeňského pěstitele – ze sadů Újezd u Svatého Kříže. Pěstují tu celkem 46 druhů švestek, z nichž jsme po důkladné ochutnávce vybrali nejlepší odrůdy pro výrobu našeho fermentovaného čaje.

Švestky podporují zažívání a vyprazdňování. Za to můžeme vděčit vysokému obsahu vlákniny, která také funguje jako prevence vzniku hemoroidů. Mimo to jsou bohaté na draslík, který kromě trávení podporuje srdeční činnost, zdraví nervového systému a také svalů. Díky vysokému obsahu vitamínů a antioxidantů švestky posilují imunitu, a tak jsou na podzimní čas jako dělané.

Podobné účinky má i hřebíček – také má pozitivní vliv na imunitní i trávicí systém. Navíc prospívá ústní dutině – přirozeně osvěžuje dech a pomáhá předcházet aftům a zánětům dásní. A jelikož podporuje cirkulaci krve, má na tělo hřejivý efekt, což v chladných dnech ocení prakticky každý.

Projekty pro toto čtvrtletí

Nyní už víš, jakou příchuť má podzimní limitovaná edice, ale teď k tomu hlavnímu – jaké projekty můžeš jejím zakoupením podpořit? 

Plzeňský mobilní hospic

Asi není nic těžšího, než se vyrovnat s tím, když odchází někdo blízký. I když se tu snažíme pro své blízké být a pečovat o ně, jak nám naše síly dovolí, jednou dosáhneme svého maxima. Pak už se nabízí jen dvě možné cesty – nemocnice nebo hospic.

Jenže se ukazuje, že to tak nemusí být. Plzeňský mobilní hospic umožňuje lidem strávit poslední měsíce a dny pohromadě a dopřát si vzájemnou přítomnost až do posledního momentu. Více si o projektu můžeš přečíst tady.

Mám ♥ pomáhám

Tento projekt není žádnou klasickou nadací, ale facebookovou skupinou, která vznikla ve snaze pomoci jednomu člověku – malému Oliverovi, který trpí spinální svalovou atrofií a potřeboval finance na plnohodnotnou léčbu.

Touha pomoci druhým však v srdcích lidí naštěstí přetrvává, a tak se začaly pořádat další aukce pro pomoc handicapovaným dětem a jejich rodičům, kteří jsou finančně vyčerpaní a bezmocní. Většinou se ze získaných peněz nakupují rehabilitační a kompenzační pomůcky, které nejsou hrazené pojišťovnou. 

S rodiči i dětmi máme ohromný soucit, a proto nám záleží na tom, aby tento projekt získal potřebnou pozornost a podporu.

Zaujala Tě naše nová iniciativa? Vychutnej si lahodnou kombuchu a udělej přitom něco pro dobrou věc – neváhej a pomáhej!

Líbil se vám tento článek?

Nákupní košík
sleva 8 % na první objednávku


    Odesláním tohoto formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.