SDÍLET

Kdo jsme

Název Scoby není pouze akronymem pro společenství bakterií a kvasinek. Také vyjadřuje naše společenství nadšenců do zdravého životního stylu a vynikajících probiotických nápojů. Jedním z našich hlavních cílů je rozšiřovat možnosti na trhu práce — zaměstnáváním zdravotně znevýhodněných lidí. Pevně totiž věříme, že handicap by neměl znamenat kompletní vyřazení z pracovního života — právě naopak! Každý má nějaké nadání a my se ho snažíme co možná nejlépe zužitkovat. Jsme sociálním podnikem a usilujeme o to, aby se na lidi se zdravotním postižením nikdo nedíval skrz prsty, i oni totiž dokážou přiložit ruku k dílu a ve spoustě případů mnohem lépe než konkurenční firmy. 

Ctíme veškeré principy sociálního podnikání a každým dnem usilujeme o dosažení čtyř vytyčených prospěchů:

1. Sociální prospěch — tím je myšleno držení pracovních pozic obsazených osobami se zdravotním postižením na 51 % a více z celkového počtu. Všichni naši zaměstnanci mají slovo v rozhodování ohledně dalších kroků ve firmě.

2. Ekonomický prospěch — minimálně 51 % zisku chceme reinvestovat do rozvoje sociální roviny našeho podniku.

3. Environmentální prospěch — naše společnost usiluje o to, aby nevytvářela zbytečný plastový odpad — svoje výrobky tedy prodáváme ve skle. Co se týče doručování našich Scoby, jako kurýra využíváme DPD, které dlouhodobě monitoruje a snižuje svou uhlíkovou stopu. Vyprodukované emise pak kompenzuje projekty, které se zaměřují na ekologické vyrábění energie.

4. Místní prospěch — jsme z Plzně a všichni naši pracovníci jsou z Plzně také. Podporujeme tak rozvoj místní ekonomiky. A co se týče surovin, snažíme se využívat místní zdroje a podporovat lokální obchodníky a pěstitele.

A protože jsme registrováni na chráněném trhu práce máme možnost poskytovat firmám náhradní plnění. Co to znamená? Zákon o zaměstnanosti ukládá všem zaměstnavatelům povinnost zaměstnávat povinný podíl osob se zdravotním postižením – na 25 zaměstnanců musí být 1 zaměstnanec se zdravotním postižením. Neplaťte státu penále a využijte náhradní plnění od chráněných dílen za zboží a služby, které potřebujete. Pokud jste velká cateringová firma, obchodní řetězec, nebo chcete mít zdravé produkty pro své zaměstnance, je naše SCOBY – kombucha pro Vás ta správná volba  🙂 Pro bližší informace nás neváhejte kontaktovat.

Nákupní košík
sleva 8 % na první objednávku


    Odesláním tohoto formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.