SDÍLET

Často kladené dotazy

Pokud budete mít jakékoliv další dotazy, neváhejte nám napsat

Musí být Scobíci v chladničce? 

Ano, musí. Jsou živý a nepasterizovaní, abychom v nich zachovali, co nejvíce živin. Když je necháš v teple, nastartuje se opět proces fermentace a může se stát, že budeš mít „nově vymalováno“.

Jak doručujte Scobíky?

Jelikož je naše kombucha živá a nepasterizována, je nutné jí uchovávat v chladu. Proto zasíláme vychlazené lahvičky v termoboxech po 6ks nebo 12ks. Objednávky odesíláme společností DPD vždy pondělí až středu, abychom zajistili, že u Tebe budou do pátku a nikde nezteplali o víkendu.

Jsou lahve a termoboxy vratné?

Lahve a boxy nejsou zálohované, ale budeme rádi, když bude naše počínání ekologické, a tak má každý možnost při objednávce nového termoboxu u dopravy zvolit zpětný svoz, který máš zdarma. Co to znamená? Až ti přijde nová zásoba Scobíků, sundej z nich štítek svozu a nalep ho na box prázdný. Ten zajištěný předáš kurýrovi a on už si se vším poradí.

Jaká je dodací lhůta?

Scobíky expedujeme většinou následující pracovní den po obdržení objednávky (pondělí – středa). Objednávky ze čtvrtka – soboty musí počkat na pondělí, aby box nezůstal o víkendu někde na DEPU a nezteplal.

Obsahují Scobíci kofein a alkohol?

Ano. Kofein je součást zeleného čaje, ze kterého Scobíky vyrábíme a je v nich i přirozená malá hladina alkoholu díky procesu fermentace, tak jako se děje například u kvašeného zelí. Ale určitě se po nich neopiješ, jen na to mysli, pokud máš na alkohol alergii. Kofein ti zas zlepší koncentraci a je to vhodná náhražka kávy.

Doslazujete Scobíky?

Kdepak jediným sladidlem je třtinový cukr, který je nutný na začátku procesu fermentace, aby všechny ty mikroorganismy měli co baštit a vznikly tak další tělu prospěšné látky. Jako kyselina glukuronová, mléčná, octová, .. pak už jen nakládáme s ovocem a fermentujeme s ním.

Kolik Scobíků můžu vypít a kdy je to pro mě nejpřínosnější?

0,5l je ideální dávka na celý den, kterou si rozděl do 2-3 menších. Nejlépe 2 dcl ráno na lačno a pak během dne po jídle. Nebo pij, jak se ti líbí my jí máme rádi i místo vína například.

Je Scoby vhodný pro sportovce?

Mezi sportovci je oblíbená po tréninku na doplnění minerálů a dalších živin. Takže vhodná určitě je.

Můžou mě Scobíci “prohnat”?

U citlivějších osob se může trávení urychlit, ale to jsou spíš výjimky. Pokud víš, že máš problémy, začni poloviční dávkou a postupně navyšuj.

Můžou Scobíky těhotné ženy a děti?

Toto si musí každý zvážit sám a myslet na to, že obsahují kofein a malou hladinu alkoholu. Pokud pijete „Birell“ je Scoby rozhodně zdravější varianta osvěžení.

Ochutnej Scoby.

Nákupní košík
sleva 8 % na první objednávku


    Odesláním tohoto formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.