SDÍLET

Naše Renča – bojovnice Alfa a jak to bylo dál?

Většina z Vás zaznamenala, jak náročný závěr roku 2022 měla naše Renča. Pro ty z Vás, kteří ještě neví, tak Renča je náš největší specialista přes kombuchu a taky největší bojovnice. https://scoby.cz/novy-rok-a-s-nim-i-novy-projekt-ktery-je-nam-velmi-blizky/

K nám do Scoby kombuchy se přidala po 5 letech, co u ní v 27 letech propukla meningokoková infekce a mále přišla o život. Důsledkem této nemoci přišla o obě dolní končetiny, ledviny a další velké komplikace… Po transpalntaci ledviny se jí výrazně uvolnily „ruce“ a mohla čas věnovat i jiným aktivitám než dialýze.

Je to velký pedant, dříč a tvrdohlavec 🙂  v našich začátcích výroby kombuchy výrazně pomáhala nastavovat procesy a měla vždy věcné připomínky. Jednou, ale nepřišla do práce a to u Renči není normální.. a tak se to semlelo.. doma prodělala cévní mozkovou příhodu. Lekaři jí „odepisovali“ a neviděli moc naděje v rehabilitacích a vůbec nějaké budoucí samostatnosti Renči. Přišla kompletně o řeč, věcem nerozuměla, paměť nesloužila a kompletně ochrnula na pravou polovinu těla. 

Jak je jí 9 měsíců potom nyní? Ochrnutí trvá, ale už umí říct pár slovíček, rozumí většině řečeného, ale hlavně je čím dál tím samostatnější. Už od konce března žije sama ve svém původním bytě s podporou rodiny a přátel, dokáže si nasadit jednou rukou protézy, jezdit sama na rehabilitace svými mototuningbike-vozíkem, nevím, jak ho nazvat 😀 no, prostě je neuvěřitelná.

No a my zaměřili veškerou pozornost na Renču samozřejmě, takže veškeré dary a prodej limitek z e-shopu směřují k ní.  Za 1 Q 2023 jsme podpořili sbírku Donio a to částkou 3828,-.

A nyní jsme se pustili do pomoci zvelebit jí byteček, aby se mohla lépe pohybovat na vozíčku. První fáze je akce postel, o kterou nás poprosila.  Renča si udělala velkou testovací a válecí akci při výběru profi matrace, kterou si pořídila z darů transparentního účtu a my se postarali o zbytek postele. Udělali jsme si garden-párty se všemi kolegy a dali se do toho. Foto report najdete u nás na sítích f: SCOBY-kombucha a nebo i: scobycz . Už se těšíme na pokračování 🙂

Líbil se vám tento článek?

Nákupní košík
sleva 8 % na první objednávku


    Odesláním tohoto formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.